çıplak kızlar

çıplak kızlr Çıplak Kızlar

Elif Vural - 14 Mayıs 2009


Bizim ahalinin şık alışveriş merkezlerinden birinde, bir jilet firmasının etkinliğine rastladım geçenlerde. Uyduruk bir futbol kalesi kurmuşlar, zavallı bir kıza, seksî mini bir şort giydirip, kaleci yapmışlar, bir sürü ayı, kıza gol(!) atmak için birbirini yiyor.

İnanılmaz azgın erkek kalabalığı toplanmış, sanki evde mağlup oldukları maçın rövanşını, hemen oracıkta, rakip sahada alıp, huzur bulacaklar.

Erkek egemen bir toplumda yaşadığımız bilinmedik bir sosyolojik gerçek değil ama yine de mutena semtlerin, büyük şirketlerin steril ortamlarında yaşayıp giden benim gibiler için çoğu zaman, sanki başka ve uzak bir ülkenin gerçeği. Ne kadar bu sevimsiz gerçeğin farkında olsak da, en azından gündelik hayatımıza ait bir durum değil.

Öyle kristal sarayda, dünyadan bihaber yaşadığımı sanmayın. Sadece, bazı durumlarla fiilen karşılaşmak çok irkiltici.

Bir keresinde de bir fuarda, yarı çıplak model kızlardan birine rastlamıştım. Kafeteryada yemek almak için sıraya girmişti. Fuar standı dekorasyonun içinde, renkli spotların altında "normal" algılanabilecek kılık ve makyaj, kafeteryanın zavallı self servis kuyruğunda nasıl da fena, utandırıcı, küçük düşürücü görünüyordu. Giyinik insanların -ya da giyinik ayıların- ortasında yine zavallı bir kızcağız, elinde tepsi, karnını doyurma derdinde. Ceketimi veresim geldi ama yapamadım...

 

http://www.derkenar.com sitesinden alıntı yapılmıştır...

düşünceli sarışın güzel

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !